© 2018 Foodyny.

Az ünnepek közeledtével a pénz szabályosan kifolyhat a kezünkből. Az ajándékvásárlások közepette pedig arra is ráeszmélhetünk, kifutottunk a keretünkből. Nem kell azonban lemondanunk a pazar karácsonyi vacsoráról akkor sem, ha kissé össze kell húznunk a nadrágszíjat. Összeállítottuk kis költségvetésű menünket, amely, írd és mondd, 3000 forintból kihozható négy főre.

A menüsor költségébe az alapélelmiszereket, mint a só, cukor, olaj és fűszerek nem számítottuk bele.

1. Szilvakrémleves

szilvakremleves

Vásároljunk mirelit szilvát. Tegyük egy lábasba, öntsük fel annyi vízzel, hogy ellepje. Adjunk hozzá ízlés szerinti mennyiségű cukrot, mézeskalács fűszerkeveréket. Amikor a szilva megpuhult, pürésítsük, majd habarjuk be tejszínnel. Tálaláskor levesbetétként akár durvára tört mézeskalácsot is kínálhatunk.

2. Gesztenyével és aszalt szilvával töltött csirke petrezselymes burgonyával

sultcsirke

Lazítsuk fel a csirke bőrét, sózzuk borsozzuk. Keverjük össze a gesztenyemasszát az apróra vágott aszalt szilvával, majd töltsük a bőre alá. A tepsit olajozzuk be, fektessük rá a csirkét. Fedjük le alufóliával, majd 180 fokon nagyjából 45-50 percig süssük. Ezt követően vegyük le róla az alufóliát, és további tíz percig süssük, hogy a bőre ropogós legyen. Köretnek készítsük el hagyományos módon a petrezselymes burgonyát.

3. Dejós bejgli

beigli

Pataki Ádám receptje szerint készítsük el a bejglit, azzal a különbséggel, hogy a diós töltelék helyett dejót használjunk. Mivel a boltban kapható diópótlók már cukrozottak, nincs szükség arra, hogy a tölteléket tovább édesítsük.

És akkor most számoljunk!

A szilvakrémlevesre 730 forintot költöttünk, mivel a gyorsfagyasztott gyümölcs 330, a tejszín pedig 400 forintba került.

A főételhez egy nagyobb bontott csirkét belsőségek nélkül megvásárolhatunk 660 forintért a piacon, a natúr gesztenyemasszára 340 forintot, az aszalt szilvára 170 forintot adtunk ki. Egy kiló burgonya 240 forintba került, egy csokor petrezselyem pedig egy százas volt.

A dejós bejglihez szükségünk volt margarinra, 3 tojásra, élesztőre, diópótlóra, 2 deci tejre, amiért összesen 745 forintot fizettünk.

A három ételre tehát 2985 forintot költöttünk.

Kapcsolódó cikkünk: Így kerülhet leggyorsabban isteni bejgli az asztalra

Cikkajánló

Weboldalunkon cookie-kat (sütiket) használunk, hogy személyre szóló szolgáltatást nyújthassunk látogatóink részére.