Ha Szilveszter, akkor virsli. Nem meglepő módon decemberben, karácsony és újév között vásároljuk a legtöbbet ebből a húskészítményből a Magyar Húsiparosok Szövetségének tájékoztatása szerint. De milyen a jó virsli? Mire figyeljünk, mielőtt a kosarunkba tennénk? Összegyűjtöttünk öt aranyszabályt, amelyet érdemes mindenkinek szem előtt tartania, mielőtt leteszi a voksát egy-egy termék mellett.

1. A jogszabály szerint a virslinek legalább 51 százaléknyi húst kell tartalmaznia. Ennek ellenére érdemes a lehető legmagasabb hústartalmú termékeket választani, mert ezekben kevesebb a szója, ráadásul az ízük is sokkal finomabb.

2. Részesítsük előnyben a marhából és sertésből készült változatokat, ugyanis sokkal finomabbak, mint a baromfikból készültek.


virsli2

3. Ha füstölt változatot szeretnénk vásárolni, ügyeljünk arra, hogy olyan virslit tegyünk a kosarunkba, amelynek a csomagolásán “füstölt ízű” helyett “füstölt” felirat szerepel. Az előbbi esetében ugyanis csupán aroma beinjektálásáról van szó a valódi füstölés helyett.

4. Amennyiben nem előre csomagolt terméket veszünk, vizsgáljuk meg közelebbről is! Az illata legyen kellemes, a külseje egyenletes, ránctalan, ha megtapintjuk, ruganyosnak kell lennie.

5. Ha megfőztük, és úgy érezzük, hogy a belseje nem roppan, hanem pépes és kellemetlenül omlós, akkor sikerült egy szójával jelentősen felpumpált változatot beszereznünk. Ennek elkerülése érdekében még vásárlás előtt nézzük át a csomagoláson található termékösszetevőket, és olyanokat keressünk, amelyekben nincs, vagy minimális a szója.

ESZTER

Kapcsolódó cikkünk: 

 

0
0
0
s2smodern

SZTÁRHÍREINK

Weboldalunkon cookie-kat (sütiket) használunk, hogy személyre szóló szolgáltatást nyújthassunk látogatóink részére.